Protezy kończyn górnych

Pacjentów po amputacji ręki zaopatrujemy w protezy kończyn górnych na wszystkich poziomach amputacji. W zależności od Twoich uwarunkowań fizycznych i codziennej aktywności, a także możliwości finansowych, nasz personel zaproponuje Ci najdogodniejszy rodzaj protezy. 

Z szacunku do Twoich oczekiwań i potrzeb korzystamy ze zdobyczy nowoczesnej technologii. Oferujemy artykuły ortopedyczne wykonane z solidnych tworzyw. Dzięki temu możemy pomóc Ci przywrócić pełną sprawność ruchową. 

Protezownia Ortopedyczna zaopatruje pacjentów w protezy rąk, które przywracają sprawność i funkcjonalność. 

 Zaopatrujemy pacjentów w protezy rąk: 

 • bierne (zwane kosmetycznymi), które wyróżniają się estetyką wykonania, lecz ich funkcjonalność jest ograniczona, 

 • mechaniczne (zwane kinetycznymi), możliwe do zastosowania tylko u pacjentów po amputacji przedramienia lub ramienia. Ten typ protez pozwala pacjentowi chwytać i obracać przedmioty, 

 • mioelektryczne, które cechują się najwyższym stopniem zaawansowania, gdyż umożliwiają pacjentowi wykonywanie precyzyjnych czynności. Wyposażone są w sensory, które pod wpływem napięcia mięśni powodują ruch, obrót ręki, a nawet chwytanie. 

Ważnym elementem, który pomaga niepełnosprawnym pacjentom poprawić kondycję psychiczną po amputacji kończyny jest estetyka protezy. 

Naszą misją jest dążenie do zapewnienia komfortu życia naszych pacjentów na płaszczyźnie fizycznej i emocjonalnej. Starannie dopasowane protezy ortopedyczne kończyn górnych sprzyjają optymalizacji funkcji narządu ruchu i pokonywaniu barier psychicznych i fizycznych.

Copyright ©2020 Poznańska Protezownia Ortopedyczna, All Rights Reserved. - Polityka prywatności